Pavel, expeditér/kontrolor

v Abydosu od roku 2011

„Abydos není pro někoho, kdo se bojí zašpinit. Je to pro opravdový chlapy.”

Na pracovišti máme skvělý vztahy. Děláme si různý legrácky. Ale taky víme, co od sebe čekat. Že když je potřeba, dokážeme se domluvit a dokážeme si pomoct. A to je skvělý.

Třeba když chyběly směnový kontroly. Mistr byl na hale sám, tak jsem si vyexpedoval zboží a jak jsem měl chvilku čas, oběhl jsem halu, prohlídl vzory, podepsal a zkontroloval kvalitu. Dřív jsem totiž dělal i tuhle pozici, takže to znám.

Vlastně jsem za 8 let v Abydosu vystřídal už několik pozic. Začínal jsem na IT oddělení a jel jsem dál přes dispo, asistenta směny a různý směnový kontroly. No a před dvěma lety jsem se vrátil zpátky na expedici.

Baví mě, že nemusím pořád vysedávat v kanceláři. Je to sice součást tý práce, ale nemusím tam být pořád. Můžu jít do haly, vidím, jak funguje firma, kvalita, všechno. Mám sice dáno, co mám dělat, ale sám rozhoduju, co udělám teď a co potom.

Sáhl jsem si i na broušení. Když jsme měli málo práce, tak nás poprosili, jestli bychom mohli aspoň část směny brousit. Já měl malý kousky a bylo to teda děsný. Bolely mě z toho záda. Ty brusky byly níž, než jsem potřeboval, tak jsem tam byl ohnutej.

Práce v Abydosu není pro někoho, kdo se bojí fyzický práce, kdo se bojí zašpinit, komu vadí, že dělá ve špinavým prostředí. Je pro chlapy. A viděl jsem statný velký chlapy, kteří to prostě nezvládli. A taky jsem viděl hubený chlapy, kteří zvládli to, co tamti chlapi nikdy nezvládli.

Pokud jste brusič a jste šikovnej, tak si dokážete vydělat slušný peníze.  Ale já si na expedici taky nestěžuju. Jsem spokojenej. Myslím, že když pracujete v Abydosu a nemáte nějaký velký finanční problémy z předchozích let, tak se o svoji rodinu dokážete postarat slušným způsobem. A lidem, kteří problémy mají, se navíc Abydos snaží pomoct. Ať je to s bydlením, s rodinou nebo s penězma, exekucema.

Pomluvy se šíří světem nejlíp a taky o Abydosu se jich šíří hodně. Jednou jsem třeba zaslechl, že se chlapi bavili, jak je to tady hrozný a že se to tady nedá. A když jsem se koukl, kdo to mluví, tak jsem si řekl: „No, tak to je super, zrovna ty. Já vím, že ty makat nechceš. A tady budeš vyprávět takovýhle věci. Byls tam tejden a z toho tři dny jsi ani nepřišel.” No ale ostatní ty řeči poslouchají a šíří se to dál. Pomluvy se šíří líp než pravda.