Nikola, kontrolorka/brusička

v Abydosu od 2013

„Vím, že tady nebudu mít problém zajistit rodinu. A budu na ni mít čas.”

Nejdřív to bylo hrozný. Tělo nebylo zvyklý na fyzickou zátěž a já tady denně nazvedám půl tuny. Samozřejmě mě bolely ruce i záda. Chtěla jsem to vzdát. Říkala jsem si, že radši půjdu dělat prodavačku nebo cokoliv jinýho. Potom se to ale nějak dalo do normálu a tělo si zvyklo. Zvykla jsem si na tu práci, na ty lidi tady a začalo mě to bavit.

Přitom jsem vlastně věděla, co je to za práci. Ale taky jsem věděla, že tady jsou nadstandardní výplaty. A to mě sem vlastně přivedlo.

Abydos nedělá rozdíly v tom, kdo nastoupí. Jestli je to chlap nebo ženská. Jestli je to mladej člověk bez zkušeností nebo jestli už nějaký zkušenosti má. Každej má stejnou příležitost dokázat, co umí. A vydělat si opravdu vysoký peníze. Musí ale počítat s tím, že je nezačne vydělávat hned. Je to o tom, se všechno naučit. Mě osobně to trvalo půl roku, než jsem se vyšplhala na tu úroveň, kde jsem teď.

Myslím si, že mám srovnatelný podmínky s Německem. Mám známé, kteří v Německu pracujou. Takže vím, že jsem na tom stejně. Myslím si, že třeba hypotéku bych zvládla i sama jen ze svýho platu. Mám tady ale i přítele. Takže vím, že až jednou budeme chtít něco vlastního, nebude to žádnej problém.

A taky vím, že až jednou budeme mít rodinu, tak ji zajistíme. Že budeme moct dopřát dětem hezký dětství, dovolený, hračky. Nebude to jako většina lidí tady na západě. Nechápu, jak můžou uživit rodinu z těch platů, co maj.

Navíc až budu matkou, tak tady s tím nebudou mít žádnej problém. Snaží se vyjít lidem vstříc, aby měli čas na rodinu i na práci.