Martin, technolog

v Abydosu od roku 2012

„Hledal jsem firmu, kde se můžu rozvíjet. A v Abydosu jsem ji našel.”

Bude to znít hloupě, ale na začátku mě zaujaly primitivní technologie. Viděl jsem totiž možnost, jak firmu technologicky posunout. A že tady budu mít uplatnění. Nově máme CNC soustruh a brousící poloautomat, na které mě baví psát programy, protože je to něco kvůli čemu jsem se rozhodl studovat strojní obor.

Předtím jsem pracoval v gumárně nedaleko odsud. Jako mistr údržby. Byl to ale stále stejný stereotyp. Po čtyřech letech jsem se proto rozhodl najít jiné zaměstnání, ve kterém bych se mohl rozvíjet. Nastoupil, jsem do jiné firmy, kde to bylo sice rozmanitější ale firma si nevedla příliš dobře, to jsem bohužel zjistil až po roce, což pro mě bylo impulzem, abych odešel. Měl jsem už ale jasno, co chci dělat. Najít si strojní firmu, kde budou možnosti rozvoje. A to byl Abydos, kde už jsem více než sedm let.

V Abydosu dělá technolog trochu různorodější práci než jinde. Není to jen o řešení technologických postupů, normování, a testování nástrojů, ale také nákup nových technologií, výkresová dokumentace, programování CNC a podobně.

Z dřívějších dob se traduje, že je tady špína, těžká práce, špatné prostředí. Dost se toho ale změnilo. Nainstalovaly se nové technologie odsávání, daly se brusičům filtrační masky, dostali lepší nářadí, lepší pracovní podmínky.

Určitě je ale Abydos dřina. Je to velká dřina. Hlavně ve výrobě. Brousit celý den není jednoduché a člověk musí být fyzicky zdatnější. Určitě je to pro zdatnější lidi, kteří vydrží pracovat a mají chuť pracovat. Není to pro flákače.

Z pohledu otce rodiny ale vidím v téhle firmě jistotu. Vidím tu obrovskou výhodu a to je klouzavá pracovní doba. Nemám přesně dané, že musím být od šesti do dvou v práci. Můžu si vybrat. Mám samozřejmě nějaký balíček hodin, které musím splnit, ale je skoro na mně kdy.

Nejvíc mě tady baví skvělý kolektiv, dobrý přístup vedení a ochota řešit problémy a rozmanitost.