Helena, finanční účetní

v Abydosu od roku 1990

„I když jsem tady 20 let, každý týden mě čeká něco nového. A to mě baví.”

Příští rok to bude už 20 let, co jsem v Abydosu. Spolu jsme zažili i moje tři těhotenství. Když jsem byla na mateřský, tak jsem hned po šestinedělí dělala. A přiznám se, že jsem byla ráda, že mi to firma nabídla. A že mi dali možnost, abych si sama určila rozsah práce.

Je pravda, že ta práce byla jiná. Třeba jsem zaváděla nový software. Bylo to o něčem úplně jiným, než jsem dělala předtím. Takže jsem se toho musela hodně učit. Myslím, že to bylo fajn. A teďka poslední rok jsem dělala dotace z Evropský unie, což bylo zase něco jinýho. Nevěděla jsem o tom vůbec nic. Takže jsem četla hodně literatury a učila se. To bylo taky moc fajn.

Paní majitelka je hodně kreativní a má hodně nápadů. Proto si myslím, že přijdou nový a nový projekty. Baví mě, že i když tady jsem 20 let, stále dělám něco jiného. Že nedělám rutinní práci, která je pořád stejná.

Abydos byla moje první práce. Nastoupila jsem sem jako absolvent školy v nějakých 19 letech. Řekla bych to asi tak, že jsem opravdu neuměla ani zmáčknout čudlík na tiskárně. Ale byli tady velice milí kolegové. I když byli třeba dvojnásobně starší, tak si se mnou potykali a brzo jsme byli kamarádi. A opravdu mě hodně naučili.

Jeden z důvodů, proč tady jsem, je i to, že jsme menší firma. Není to takové, že bychom nad sebou měli další tři lidi. Máme majitelku, která je tady skoro denně s náma. A opravdu zná všechny lidi jménem. A zná i jejich potřeby. To je velký plus.

Měla jsem to štěstí, že jsem dělala i s vedoucíma. A naučila jsem se jednu věc. Není nic, co by nešlo. Pokud člověk chce, jde to udělat. Navíc si Abydos cení poctivý práce. A dokáže to finančně ohodnotit. To si myslím, že je super.