Od ledna se začalo v nové hale lakovat

Výstavba nové výrobní haly odstartovala podle plánu a podstatně změnila nejen okolí Abydosu. Všechny objekty se v rámci areálu propojily a tvoří nyní jednotný komplex s výbornou dopravní obslužností. Díky dostavbě nové výrobní haly můžeme rozšířit výrobní kapacitu a uspokojit tak stále větší poptávku po našich službách.

Objekt nové haly vyrostl na místě dvou starých plechových skladů, které už byly na hranici své životnosti.

V objektu je umístěna nová lakovna, která je vybavena moderními technologiemi jak pro máčení a stříkání, tak i technologiemi, které přispívají ke snižování energetické náročnosti provozu. Konkrétně jde například o zpětné získávání tepla za pomoci tepelného čerpadla či komplexní měření a regulace celého systému. V neposlední řadě projekt řeší i ergonomii pracovišť, což je pro nás velice důležité,“ doplňuje Martin Šustík, technolog, který se zásadně podílel na koordinaci celého projektu.

Stavbu haly a revitalizaci celého areálu provedly společnosti Metrostav a Algon. Technologii dodávala firma Galatek.

Realizátorům se objekt podařilo dostavět dle plánů na podzim 2022. Otevření nové haly Abydos spojil s oslavou 25. výročí založení Abydosu.

Prvotní odzkoušení má nová výrobní linka společně se zátěžovými testy už za sebou, s rozběhem zkušebního provozu se začala také zaučovat obsluha.

S novou halou nyní významně vzrostla prostorová kapacita. „Pokud sečteme zastřešené plochy všech částí, výrobní i manipulační, tak je to víc než tří tisíc metrů čtverečních,“ vypočítává Jan Hubáček. Nové prostory, to je významná změna oproti minulosti. Díky tomu se zvedne nejen objem produkce, ale podstatně se zvýší také efektivita logistiky a skladování. Zákazníkům budeme moc nabídnout další služby jako skladování a systém odvolávek v režimu just in time.