Mateřské školy

Ve spolupráci s mateřskými školami podporujeme technické vzdělání již u těch nejmenších. Podílíme se na organizování akcí mateřských škol a hravou formou během nich seznamujeme děti a rodiče s tím, jak naše firma funguje.

Partnerské školy:

Mateřská škola Sokolov, Alšova 1746

Základní školy

Základním školám a jejich žákům nabízíme možnost navštívit provoz naší firmy a podpořit tak teoretickou výuku ve školách ukázkami přímo z praxe. Dohodou lze sjednat i prezentaci přímo na vaší škole, během které žáky a pedagogy seznámíme s činností naší firmy a představíme technologie, se kterými pracujeme.

Rádi pomůžeme i při rozhodování žáků o budoucím studiu a jeho uplatnění v praxi. Ve spolupráci s městem Aš nabízíme žákům 9. tříd základních škol možnost získat stipendium pro studium na středních školách.

Střední školy

Studentům středních odborných škol a učilišť nabízíme možnost absolvovat praxi v profesionálním prostředí strojírenské firmy. V návaznosti na dlouhodobou spolupráci se školami v regionu u nás každoročně absolvují svou odbornou stáž studenti technických a strojírenských oborů.

Podporované obory:

Elektromechanik
Elektrikář
Strojní mechanik
Zámečník
Obráběč kovů
Strojírenství – obsluha a programování CNC strojů
Naši praktikanti
jakub
Jakub Vašíček

Student ISŠ Cheb, obor Elektromechanik

V listopadu 2017 začal Kuba docházet na praxi do naší firmy. Nejednalo se ovšem o jeho první působení u naší firmy, již od května 2015 k nám Kuba dochází na víkendové brigády, během kterých se seznamoval s provozem firmy a pomáhal opravovat gitterboxy. V rámci své praxe na oddělení elektroúdržby si Kuba vyzkoušel opravy vysokofrekvenčního nářadí a i své teoretické znalosti, jako zapojení do hvězdy a trojúhelníku.

tom
Tomáš Vašíček

Student ISŠ Cheb, obor Mechanik opravář motorových vozidel

Tomáš do firmy dochází od ledna 2018 na víkendové a prázdninové brigády, během kterých pomáhá na oddělení elektroúdržby.

Partnerské školy a projekty:

iss
Integrovaná střední škola Cheb
V roce 2015 se Abydos jako partner ISŠ Cheb podílel na projektu Modernizace strojů a zařízení školních dílen pro kvalitní výuku CZ.1.09/1.3.00/68.01143. V září 2015 bylo zakončeno vybavování školních dílen, laboratoří a odborných učeben instalací moderního technického vybavení. V roce 2018 navázal Abydos na předešlou spolupráci s ISŠ Cheb. V rámci projektu Centrum odborného a praktického vzdělávání ISŠ Cheb nabízíme odborné exkurze pro žáky a učitele odborných předmětů, umožňujeme vykonávání odborných školních praxí, případně zajišťujeme duální vzdělávání s individuálním přístupem pro zájemce o budoucí uplatnění u firmy Abydos.
ISŠTE Sokolov Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov, příspěvková organizace
V roce 2015 jsme se spolupodíleli na realizaci Orientačního plánu budovy ISŠTE Sokolov.

Vysoké školy

Kromě nabídky studia na německé vysoké škole Berufsakademie Breitenbrunn nabízíme studentům vysokých škol možnost externí spolupráce při řešení vnitropodnikových procesů v rámci zpracování diplomových nebo bakalářských prací. Studentům umožňujeme krátkodobé i dlouhodobé praxe spojené s jejich závěrečnými pracemi nebo projekty.

Závěrečné práce je možné zpracovávat v oborech:

Strojírenství
Technologie
Ekonomika
Logistika
Personální marketing

Se závěrečnými pracemi jsme pomáhali studentům následujících škol:

Česká zemědělská univerzita v Praze
Vysoká škola ekonomická
Západočeská univerzita v Plzni